P.R.P NEDİR ?
Batman PRP işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi aslında olaya baktığımızda prp bir kök hücre veya hücresel tedavisidir. Bir yaralanma hasar görmüş bir organa yeni hücreler tanıtılması denilebilir, (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” isimi konulan tedavi biçiminden kısaltılmış ismidir. Cilt gençleştirme ve saç yapılandırma için olan PRP uygulaması günümüzde baya geliştirilmiştir. PRP uygulamasında hastadan 8-20 cc tüp kan alınarak santrifüj cihazında ayrıştırarak canlı olan zengin kan hücreleri bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen zengin canlı hücreler yönünden zenginleştirilmiş plazmanın aynı kişiye cilt veya saç derisine enjekte edilir yapılanmasına destek olma amaçlı yapılan bir tedavi yöntemidir. Cildin % 6 lik üst tabakası ayda bir kendini yenilerken alttaki deri kendini hiç yenilemez ve yaşlanır. Yaşlanan deride lazer, peeling gibi yöntemlerle hafif bir hasar oluşturulur ve bu hasar cildi hızla iyileştirmek için tetikleyici bir güç olarak etki eder. Bu tetikleyici güç birçok büyüme faktörü ve onarım sürecini hızlandıran mediyatörlerin salınmasına neden olur. Prp zaten bu mediyatör ve büyüme faktörleri konsantre bir şekilde verildiğinden ciltteki iyileşme ve onarım en etkin ve en hızlı bir şekilde yapılabilir.

P.R.P TEDAVİSİNİN AMACI NEDİR
Kanın pıhtılaşmasını sağlayarak vücuttaki doku onarımı sağlayan canlı hücrelerin görevi vücutta oluşan herhangi bir hasar durumunda doku onarımını sağlamaktır. Batman PRP işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi P.R.P. sisteminde ise amaç; ayrıştırma işleminden geçirilerek elde edilen canlı hücreler ve büyüme faktörlerinin ihtiyaç duyulan bölgeye çok daha fazla ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Bu sayede lif protein üretiminin oluşmasında en etkili olan P.R.P yöntemi; cildimizin gençleştirilmesinde saç, yüz, vücut yani vücudumuzun her alanının hızla yenilenmesini sağlamada en etkili hızlı tedavi yöntemlerinde öncülük almaktadır

P.R.P UYGULAMA ALANLARI
Cildin yapılanmasında canlı ve daha parlak sağlıklı bir görünüm için
Saç ekimi ve sonrasında problemli saçta ve ciltte azalan lif ve protein azalmasında
Dermal – epidermal bağlantısında düzleşme tedavi yöntemi olarak ta yapılabilir.

P.R.P UYGULAMA SEANSLARI
Batman PRP işlemi yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi bireyin kendi kanıyla yapılan prp uygulaması streril ortamda yapılan güvenli bir tedavidir. Prp seansları önerilen seans sayısı 3-6 seans arası yapılabilir. Ayda bir ya da 20 günde bir seans aralığıyla uygulanabilir ilk seanstan sonra ciltte aydınlanma parlaklığı hemen gösterir kendini yapılanma ve onarım süreci uygulama seanslarına etkili bir sonuç görülür.

Tags:

Leave a Reply