SAÇ PRP TEDAVİSİ

SAÇ PRP TEDAVİSİ NEDİR?
Batman saç prp payan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi PRP (Platelet Rich Plasma) yani pıhtı hücrelerinden elde edilen zengin kan demektir. PRP tedavisi ile kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri saçların kuvvetlendirilmesi ve uygulamada oluşan yaraların çabuk iyileşmesi sağlanır.

 

PRP SAÇ TEDAVİLERİNDE NASIL ETKİLİ OLUR?
PRP’nin içerdiği proteinler ve büyüme faktörleri cilde veya saça verildiğinde ciltte yenilenme, canlanma ve gençleşme sağlar.
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ KİMLERE YAPILIR?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi PRP işlemini genel olarak her yaş grubuna yapılır. Saç dökülmesi ve saç seyrelmesi şikâyeti olan hem bayan hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilir.
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ SEANS ARALIKLARI?
Batman saç prp yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde uygulama 20 ila 30 dakika sürer. Seans olarak da 3 ve 6 hafta aralıklarla uygulama yapılır. İyi bir sonuç alınması 4 ile 6 seans arasında değişir.

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?
Kişiden belli miktarda kan alındıktan sonra satrifüjde alınan kan ayrıştırılır. Ayrıştırılan kan küçük iğne yardımıyla saç diplerine verilir
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİNDE AĞRI VAR MI?
Normal olarak ağrı vardır ama işlemden önce anestezik solüsyonlar sürülür ise ağrı hissi en aza indirgenebilir.
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİNDEN SONUÇLAR NE ZAMAN ALINIR?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi PRP tedavisi sonrası etkiler 10 veya 20 gün sonra alınmaya başlanır. Saçlarda kalınlaşma ve dökülmelerde azalma ise üçüncü seanstan sonra görülür.
YAPILAN TEDAVİ NE KADAR SÜRE ETKİLİDİR?
PRP ile saç tedavisi 6-8 ay etkilidir. Tedavi tamamlandıktan sonra yılda 1-2 kez yapılması yeterlidir.
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Genel olarak herhangi bir yan etki beklenmez. Kişiden alınan kan kendisine ait olduğu için. Ama enjeksiyonun yapıldığı bölgede enjeksiyona bağlı olarak şişlikler meydana gelir onlarda birkaç dakika içerisinde geçer. Yapılan işlemden sonra normal olarak yarım gün baş ağrısı görülebilir. Bu nedenle ağrı kesici kullanılabilir.
Ayrıca ilk uygulamadan sonra geçici olarak saç dökülmeleri olabilir. Kısa süren bu durum sonrasında saç dökülmeleri azalacaktır.
SAÇ PRP TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANMAZ?
Kan sulandırıcı kullananlara, gebelere, kanser hastalarına ve cildinde enfeksiyon olanlara saç PRP tedavisi uygulanmaz.

Tags:

Leave a Reply