SAÇ PRP

SAÇ PRP

Batman saç prp yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak yaptığımız P.r.p tedavisi bir kök hücre tedavi işlemidir. Kişin kanından elde edilen zengin plazma hücrelerdir, bu tedavi hem saçta hem de ciltte uygulanabilen tedavi yöntemidir.

Özelikle son bir yıl içinde genel saç tedavi operasyonları içinde yapılmaya başlanmıştır. Fue operasyonu içinde tamamlayıcı bir tedavi olarak prp işlemi yapılmaya başlamıştır. Pprp plazma yönünden zengin kök hücresidir büyüme faktörü demiş olduğumuz kan içerisinde bulanan bir hücredir. Saçı besleyen canlı canlı hücreler sayesinde saçın yeniden canlanması ve yeniden doğması saç hücresinin büyümesini çoğalmasını seans seans dönemsel mezoterapi artı p.r.p kombine edilebilir. Prp saç ekim operasyonu esnasında kullanılan bir saç güçlendirme yöntemidir. Operasyon teknik olabilmesi açısından deri içine belirli bir miktarda izotonik veriliyordu şimdiki yöntemde izotonik yerine saçlı deride iyileşme hızını artırmak amacıyla fiziksel yaptığı tahribat sürecin hızlanması için p.r.p işlemi saçta ta uygulanmaktadır.

Saç dökülemesin en büyük sebepleri kansızlık demir eksikliği, vitamin eksikliği, stres, beslenme bozuklukları, genetik yatkın kıllar, erkek tipi saç dökülmeleri Saç p.r.p kanınızdan alınan plazma stranfüş edilir. Sonra elde edilen canlı hücreler küçük insülin iğneleriyle tekrardan deri altına enjekte edilir bu süreç içinde seansların düzenli olarak birbirini takip etmesi gerekir kişinin bu süreçte kendi yaşam standartlarını daha yüksek tutması gerekir.  Beslenme ve spor aktivede alanında daha çok dikkat edilmesi gerekir bu süreç içinde yaşamımızda her koşulda olan stresten uzak durulması gerekir, aksi taktirde kişinin alacağı sonuçları etkileyebilir bireyin bu tedaviye başlamadan önce kişinin kan değerine göre olumlu yada olumsuz onu baz alarak tedavi başlatılır. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak prp işlemi yapacağımız kişilerden mutlaka şu kan tahlillerini yaptırmasını istiyoruz. B12 Hemoglobin,  feritin,  hepatit, demir, tiroit biyokimya, folat, B 12 hiv, HBS HCV,  VDRL PTZ INR işleme başlamadan önce bu kan tahlilleri yapılır ve çıkan sonuca göre hastaya seans sayısı belirlenir. Seans aralığı on beş gün yâda yirmi günde bir tekrarlanması gerekir. Tedavinin tamamlama süreci iki buçuk yâda üç aya aşkın bir süredir.  Bu tedavi bittikten sonra sonuç gösterebilmesi için minimum o beş gün sonra bir kontrol daha yapılır.
PRP UYGULMASININ AMACI NEDİR

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak prp uygulamasındaki amacımız derinin orta tabakasında bulunan kolajen dokuyu aktife etmektir. Bunu aktife ederken şöyle bir yol izlemekteyiz hastanın kanını alıp strafüş dediğimiz bir işlemden geçiyoruz burada trombosit dediğimiz dokuların onarıcı etkisi olan hücreleri içinden süzüp enjektör yardımıyla cildin orta tabakasına enjekte ediyoruz enjekte etmiş olduğumuz.  trombositler bir takım büyüme faktörleri ile salgılanıyor bu büyüme faktörleri kişinin kendi kolajen ve elastin dokularının zamanla artmasına yol açıyor, etkiler genellikle üç yâda dört ay itibarıyla ortaya çıkıyor. Prp uygulamasında genellikle net bir standart yok en çok yapılan önerilen uygulama şekli bir ay arayla 3 seans olacak şekilde bir başlangıç uygulaması sonrasında senede bir seans uygulaması yeterli olmaktadır. Saç dökülen bölgede canlanma dokunun kendini daha çabuk toparlanması tazelenmesi sağlıklı dökülmeyen saçların yeniden çıkmasını sağlar kalın hacimli gür görünmesini sağlar.

 

Tags:

Leave a Reply