YÜZ BÖLGESİNDE PRP UYGULAMASI

YÜZ BÖLGESİNDE PRP UYGULAMASI

 

PRP uygulaması batman’da yapan Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi prp uygulamasını şu şekilde anlattı; hastadan az miktarda 8 veya 20 ml kan alınır santrafüj cihazında 10 dakikalık sürede kırmızı kandan beyazı ayrıştırılır.  Tronbosit yönünden zengin olan büyüme faktörleri içeren beyaz kısmı olan plazma alınır.

Çok özel ve ince iğnelerden yüz bölgesine enjeksiyon yapılarak derinin altına iletilir. İşlemden sonra gerilme, sıkılaşma deride gençleşmesinde ve yenileme sağlar ciltte parlak ve canlı bir görünüm sağlar. Yüz bölgesin de prp hastanın ağrı hissiyatını minimal seviyede sağlanması için işlem öncesi anestezik kremle uyuşturulur. İşlem daha ağrısız acısız gerçekleşmiş olur.  PRP dozu yoğunluğu bir problem yaratmaz. Kişinin kendi kanından elde edildiğinden cilte herhangi yan etki görülmez.

Prp işlemi 3 haftada bir aralıklarla yapılır. Uygulamayı 3 veya 4 seans yapmak gereklidir ve cildin sağlıklı ve canlılığını korumak için prp uygulamasının 6 ayda bir tekrarlanması ciltte ciddi bir koruma sağlar.

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi batmanda Prp zengin olan plazma tüm yüze uygulandığında tüm alana yayılarak kalıcı etki sağlar. Prp tek başına yapılan bir işlemdir, diğer dermo kozmetik ürünlerden destek sağlanmaz yüz bölgesinde yapılan prp tek bir seans uygulaması ciltteki problemleri iyileşmesini sağlayan etkilere ve özelliklerine sahiptir.

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak batmanda Prp işlemini sadece yüz bölgesi yanı sıra saçlı deriye enjekte yapılarak saç dökülmemesini dökülen saçların tekrardan çıkmasını tetikler. Prp yüz bölgesinde göz çevresindeki çizgilere dudak kenarlarındaki çizgilere yüz bariyerine sıkılaştırıcı ve ciltteki güneş lekelerine sivilce izlerine ciltteki renk tonu dengelemesinde düzeltme etkilerini karşılar. Yüz bölgesine prp işlemini sağlıklı kişiler yapabilir kişinin kendi kanından olan tronbosit hücre sayısı az olan kişilerden ve kanser hastası olanlara prp yöntemi uygun değildir. Prp son yıllarda çok bilenen yayılan ve en çok tercih talep gören tedavi yöntemi olarak bilinir. Sıkça sorulan sorulardan biride prp kök hücremi? Hayır değil prp kök hücre değildir. Kök hücreleri aktifleştirir ve yeniler. Yüze yapılan prp yaşlanmayla birlikte cilde çeşitli fiziksel değişikler olur.   Kanda bulunan trombasit pıhtılaşmayı sağlayan temel hücrelerden yenileme onarma gençleşme sürecini hızlandırarak yeni kolejen hücre üretimine başlar. Bu süreçte kişi yüzüne en az 50 faktörlü güneş korucuyla koruması yeterli olur.

Tags:

Leave a Reply