PRP GENÇLİK AŞISI NEDİR

PRP NEDİR
PRP tedavisi her yaşta kadın veya erkek herkese uygulanabilen bir işlemdir. Batman’da PRP tedavisi uygulayan Larissa Güzellik Merkezi özellikle bayanlarda görülen genetik tipteki saç dökülmesi problemine çözüm olarak yapılan PRP işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur son derece güvenli bir tedavi yöntemidir. Doku tamirinde, hücre yenilenmesinde ve iyileştirmede son derece faydalıdır. Zayıf saçların onarımı için canlandırma amaçlı saç bölgelerine de uygulanabilen PRP tedavisi için 30 dakika kadar kısa bir süre ayırmak yeterlidir. PRP tedavisini kişi gün içerisinde yaptırabilir ve normal hayatına tekrar kaldığı yerden devam edebilir. Bu işlem 1 yıl içerisinde 4 veya 6 kez uygulanabilirken daha sonrasında yılda 1 kez yaptırılarak saç tedavisinin devamlılığı, doğallığı ve canlılığını maksimum şekilde koruma altına almak için yeterli olacaktır.
Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezi olarak batmana’da PRP tedavisini saç dökülmesini durdurmanın yanı sıra yüz gençleştirme de, iyileşmeyen yaralar veya dikiş izlerinin tedavisinde de uygulanan en etkili yöntemler arasında yer alan bir işlemdir. Türkiye de son 4 – 5 yıl içerisinde giderek artan PRP işleminde kişinin kendisinden yeterli miktarda kan alınması ile özel kitlerde bu kan bir işleme tabi tutularak bir santrifüj cihazından geçirilip kanın içerisinde ki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrıştırılır, trombositten yönünden zenginleştirilmiş kısım elde edilir. Normalde kan içerisinde mililitre de yaklaşık 200 bin tane trombosit varken PRP sıvısı içerisinde normalden 2 – 3 kat daha fazla trombosit bulunur. Bu sıvı saç diplerine enjekte edildiğinde özellikle mezoterapiye alternatif olarak kullanılan bu sıvı saç köklerinin canlanmasına, kalınlaşmasına ve daha hacimli hale gelmesine yardımcı olur.
PRP tedavisi mezoterapi ile kombine edilen bir tedavi işlemidir. Mezoterapide kök hücreye uyarı gönderilerek vitaminler, aminoasitler ve büyüme faktörleri saçlı deri altına minik enjeksiyonlar şeklinde uygulanmakta olan bir işlemdir. PRP’nin etkisi sonsuza kadar devam etmez. Bu tür uygulamalarda yaklaşık 10 – 12 ay sonra PRP’nin bir kez daha tekrarlanması gerekli olacaktır. Kürler tekrarlandıkça da PRP’nin canlandırıcı, aşırı kuvvetlendirici etkisi de uzar. Çünkü o bölgede ki keratinositlerin uyarılması yani saçın gövdesini oluşturan saç kökünde bulunan uyarıcı hücrelerin jenerasyon hücrelerin uyarılması ve tetiklenmesi de saç yapımını arttırır.

Tags:

Leave a Reply