CİLT PRP

CİLT PRP

PRP‘nin tarihsel gelişimine bakıldığında ilk kullanılmaya başladığı dönemler sadece yara iyileştirmede, yara iyileşmesini hızlandırmada kullanılmaya başlanmıştır. Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak Batmanda Cilt PRP’si kan trombositlerindeki iyileştirme faktörlerini özel tüpler aracılığı ile yoğunlaştırarak cilde tekrar enjeksiyon ederek uyguladığımız cildi gençleştirme yöntemidir.

Trombositlerde ki büyüme faktörleri ciltte yenileme reaksiyonları başlatır. Cilt PRP’si cilt yenilenmesini gerektiren boyun, yüz, saçlı deri, kolların dış kısmı, dekolte gibi tüm alanlara uygulanabildiği gibi leke olan bölgelerde ve gözaltı morluklarında da güzel sonuçlar veren bir güzellik işlemidir. PRP işlemi yeni kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi çoğaltarak cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına yayılır ve derinin hızla yapılanmasını, çöküntülerin giderilmesini, ciltteki esneklik ile parlaklığın yeniden kazandırılmasını sağlar. İşlem sonrasında cilt daha parlak, sağlıklı bir görünüme bürünür. Bunun ardından 3. yâda 4. uygulamadan sonra ciltte oluşacak değişiklikler gözle görülür bir şekilde fark edilir. Bu uygulama ilk başlangıçta 3 veya 4 hafta aralıklarla yapılması gerekirken 3-4 uygulamadan sonra işlerin 6 ayda veya 12 ayda bir yapılması sonuçların korunmasını sağlar. PRP uygulaması derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekleyen, uzun etkili birçok beklentileri karşılayacak özelliklere sahiptir. PRP uygulamasından önce işlem yaptıracak kişinin acı hissiyatına göre isteğe bağlı olarak anestezik krem kullanılabilir.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak Batmanda PRP işleminde genellikle 2 tüp kan alarak işleme başlıyoruz. Alınan kannın santrifüj cihazında ayrıştırılması sonucunda elde edilen serum derinin içine enjekte edilir ve dokularımızda oluşan herhangi bir hasar sonucunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP tedavisi normal sağlıklı kişilere uygulanması gereken bir işlemdir. Kanser hastalarına ve kandaki trombosit sayısı az olan kişilere PRP uygulanması kesinlikle uygun değildir.

PRP seans sayısı cildin ihtiyacına göre işin ehli bir kişi tarafından analiz yapılması sonucunda belirlenir. PRP tedavisi hastanın kendisinden alınmış olan kanla yapılan bir işlem olduğu için hiç bir yan etki beklenmez. PRP işlemi, yapıldıktan sonra aynı gün sıcak duş alınmamalı ve mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.  Bu tedavi yöntemi kök hücre tedavisi değildir. PRP cildin kendi kendini yenileme esasına dayanır. Bu sebepten dolayı tedavi sonuçları birkaç sonra daha belirgin olarak fark edilir.

Tags:

Leave a Reply