PRP HAKKINDA GENİŞ BİLGİLER

Batmanda PRP tedavi işlemini yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak Prp işlemini şu şekilde tanımlayabiliriz. PRP kanımızdaki pıhtılaşmayı sağlayan trombositleri kan içinde bulunan diğer hücrelerden (Kızmı ve Beyaz Kanı) ayrıştırıp içindeki büyüme hormonunu çıkararak işlem yapılacak bölgeye uygulanması olarak tanımlayabiliriz. Bu hücrelerin içerisinde yaklaşık 60 tane onarım ve iyileştirme faktörü içeren hücre mevcuttur.

Prp tedavisi her yaşta herkese uygulanabilen bir işlemdir fakat 65 yaş üzeri kişilerde kök hücreler zayıfladığı için prp işlemi pek etkili olmayabilir. Kesinlikle bir yan etkisi yoktur, son derece güvenli bir tedavi yöntemidir. PRP doku tamirinde, hücre yenilenmesinde ve yara iyileştirmede son derece faydalı bir işlemdir. Zayıf saçların onarımı için canlandırma amaçlı saç bölgelerine uygulanabilir.

Batmanda PRP tedavi işlemini yapan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak şunu belirtelim Prp tedavisi için 30 dakika kadar kısa bir süre ayırmak yeterlidir. Hastanın kendi kanı alınarak vitamin ve mineraller ile zenginleştirilip hastanın saç bölgesine enjekte edilir. Prp işlemini yaptıran kişi gün içerisinde yaptırıp normal hayatına tekrardan hiçbir şey olmamış gibi devam edebilir. Prp işlemi 1 yıl içerisinde en az 4 kez uygulanmalı ve daha sonra yılda 1 kez yaptırılarak saç tedavisinin devamlılığının sağlanarak, saçların canlılığını, doğallığını maksimum şekilde korumak mümkündür. Prp işlemi içindeki etkili maddelerden dolayı vücudun her yerinde rahatlıkla uygulanabilen özellikle de 3 ana dalda uygulanan bir tedavi olmakla birlikte ilk olarak saç dökülmesinde bunun yanı sıra yüz gençleştirmede, iyileşmeyen yara ve dikiş izlerinin tedavisinde, doku travmalarında, kırık ve özellikle diz ile omuz kireçlenmelerinde uygulanabilen en etkili yöntemlerden birisidir. Giderek yaygınlaşan prp tedavisi çok iyi bir doku tamircisidir. Prp tedavisinde yüz ve saç bölgesinde 4 seans yeterli olmaktadır. Seans aralıkları ise 3 veya 4 hafta arasında olması ideal bir süredir. Prp işlemi yapılırken kullanılacak tüplerin prp ‘ye uygun olması çok önemlidir. Kullanılacak tüpte kanın hastaya tekrardan geri verilebilecek nitelikte olması çok önemlidir. Çünkü dışarıdan hastaya tekrar verilecek tüpler sağlıklı değil ise hastalık kapma riski çok yüksektir.

 

Tags:

Leave a Reply