SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN PRP

Saç dökülmesi için PRP tedavisi, hastadan alınan kanla yapılan bi işlemdir. Zenginleştirilmiş hücrelerin (trombosit açısından zengin plazma) kalmasını ve kafa derisine enjekte etmesini sağlayacak şekilde işleyen bir tedavidir. PRP, doğal saç büyümesini uyaran temel proteinleri içerir. Bu tedavi için diğer terimler PRP saç büyütme tedavisi ve PRP saç çıkarma planını içerir.

PRP, zengin plazma olarak adlandırılan PRP batmanda Larissa güzellik merkezi tarafında hijyenik bir ortamda yapılmaktadır. İşlem nasıl yapılır  “Kanımız iki ana bileşenden, kırmızı kan hücrelerinden ve plazmadan oluşur”. Plazma, büyüme faktörleri açısından zengin beyaz kan hücreleri ve trombositleri içerir. Büyüme faktörleri, bir anlamda, haberci rolünü oynar, cilt hücrelerine iyileşmeleri yönünde işaret eder. Aslında, yaşlanma belirtileri, Dâhil olmak üzere bir dizi sağlık sorununu tedavi etmek için tıpta kullanılmaktadır.

Saçları incelen herkes için iyi haber, büyüme faktörlerinin ” saç folikülleri ve yeni saç büyümesini teşvik ettiği kanıtlanmıştır. “PRP’nin kullanımı “saç dökülmesi için mükemmel bir tedavi seçeneğidir, çünkü saç sayısını arttırır, saç kalınlığını ve saç döngüsünün büyüme fazını arttırır. Son birkaç yıl içinde tedavinin dünya çapında popülerlik kazandığı bilinmektedir.

Batmanda PRP işlemi yapan Larissa güzellik merkezi, PRP’nin saç uzatmada kullanılmasının, hastanın kolundan standart bir kan çekişiyle başlayan dikkatli bir süreci kapsar. Sonra, kan tüpü, santrifüj denen bir makineye konur, bu da kan tüpünü plazmadan kırmızı kan hücrelerini ayırmak için döndürür. Paletlerdeki plazma, daha sonra doğrudan kafa derisine enjekte edilir. İşlem titizdir – kafa derisi boyunca başlayan enjeksiyonlar ile, saçlar üzerinde yaklaşık her yarım santimetrede bir uygulanır, tüm prosedür yarım saatten az sürer. Saç dökülmesi yaşayan herkes PRP tedavisi için iyi bir adaydır, ancak erken saç dökülmesine sahip olanlar en iyi tepki verme eğilimindedirler. Kadınlarda bu, başın arkasında normal saç kalınlığına sahip genişleyen bir parça gibi görünebilir. Tedaviler tipik olarak ilk üç ile dört ay boyunca ayda bir kez ve daha sonra her hastanın tepkisine ve sonuçlarına bağlı olarak her üç ile altı ayda bir yapılır. Bu protokolü takiben, beklenen sonuçlar ilk iki üç ay içinde görülebilir.

Tags:

Leave a Reply