PRP nedir?
Trombosit, pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması PRP denir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezinde de son teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Bir diğer adı gençlik aşıdır. Bu yöntemi uygularken hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir.

Hangi alanlarda uygulanmaktadır?
Saç dökülmelerini önlemek için saça uygulanır.
Ciltte kırışıkları gidermek için, cilde parlaklık vermek için cilde uygulanır cilde uygulanınca buna gençlik aşısı da diyoruz. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezinde de gençlik aşısı uygulaması yapılmaktadır.

Bu tedavinin uygulanması ne kadar sürüyor?
30 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca, acısız biçimde uygulanır

PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?
PRP yapıldığında cilde verilen trombosit hücreler uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkarır. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 veya 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki belirgin hale getirilir.

Dermapen Nedir?
Cildimizin en sıkıntılı olan dönemlerde yani sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekeleri, cilt sıkılaştırma, ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dermapen yöntemi nasıl uygulanıyor?

Dermapen yapılacak cildi uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmeli. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri 0,03 mm sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanıyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren Dermapen işlemi ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor ve kan dolaşımı artırılıyor. Bu uygulama 4 hafta ara ile minimum 4 seans yapılması gerekmektedir daha iyi sonuç alabilmek için.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanabilir

Yüz bölgesine, Dermapen cihazının düzeni, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.

Dermapen uygulaması Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de yapılabilir.